БЛАГОДАТНЕНСЬКА  НСШ, ВШ, ЗОШ                    І-ІІ ступенів

         Благодатівську земську початкову школу було відкрито в 1868 році. У 1886 році при школі було засноване ремісниче столярно-колісне відділення сільського училища.

      За рішенням Благодатівського волосного управління в 1904 році було  лозбудоване нове приміщення школи, але вже то була не початкова школа, а сільське училище «Благодатовское имени наследника Цесаревича Алексея 2-классное сельское училище Министерства Народного Просвещения».  У свій час воно було одним з кращих у повіті.

  До 1930 року була початкова освіта, з 1930 по 1960 рр. семирічна освіта, а повну середню можна було  одержати в  «матірній»   Володимирівській СШ №1. 3 1960 по 1985 рр. - восьмирічне навчання, з 1985-го в нашій школі - 9-річне навчання.

  Коли змінився суспільний лад (1917 р.), почали потроху покращуватись умови життя трудящих, змінились закони держави про освіту. Вона стала загальною І обов'язковою для всіх дітей шкільного віку. Сільське училище, розраховане на 120 місць, і в дві зміни не могло вмістити всіх школярів селища. Згадаємо, що в 1941 році було 485 учнів. Щоб посадити всіх за парти бодай у дві зміни, довелось пристосовувати під класи приміщення бувшої волості і волосної лікарні (добре, що вони знаходились поруч зі школою). У кожному з них зробили по 3 класні кімнати. Між іншим, для орієнтації' основне приміщення учні називали "Велика школа", приміщення волості - "Камчатка", а приміщення лікарні - "Аляска". Після війни число дітей шкільного віку ще залишалось великим, а "Камчатка" з "Аляскою" вже віджили свій вік. Довелось у "Великій школі" з 4-класних кімнат робити 7, навіть учительську кімнату забрали під клас і все ж місця не вистачало.

     До 1930 року була початкова освіта., з 1930 по 1960 роки семирічна освіта, а повну середню освіту можна було одержати в «матірній» Володимирівській СПІ №1.3 1960 по 1985 роки - восьмирічне навчання, з 1985 року в нашій школі - дев'ятирічне навчання.

  Постала гостра необхідність будівництва нової школи з центральним опаленням, спортивним залом, предметними кабінетами та їдальнею... А державою в той час було винесено на перший план питання про відбудову зруйнованих у роки війни підприємств промисловості, спалених лікарень та шкіл, будівництво нових шахт, фабрик і заводів. Вчителі та учні нашого селища терпляче чекали просторої школи. Нарешті, у 1972 році на колгоспні кошти збудували нову двоповерхову школу на 240 місць.


Шкільна будівля 1904 року. Тоді вона називалася сільське училище «Благода-товское имени наследника Цесаревича Алексея 2-классное сельское училище Министерства Народного Просвещения».
Шкільна будівля 1904 року. Тоді вона називалася сільське училище «Благодатовское имени наследника Цесаревича Алексея 2-классное сельское училище Министерства Народного Просвещения».

  Основна мета і завдання нашої  школи -  забезпечення  умов  для  інтелектуального,   соціального, морального і фізичного розвитку та саморозвитку учнів, виховання громадянина - патріота  України.     Взаєморозуміння, взаємоповага,       співробітництво вчителя і учня.